FRESCO – Odmiana bardzo wczesna. Ziemniak o żółtej gładkiej skórce bez zagłębień przy oczkach i owalnym kształcie. Miąższ kruchy koloru żółtego o dobrym smaku. Po ugotowaniu sypki. W gospodarstwie domowym polecany na frytki oraz do gotowania i pieczenia. W przetwórstwie wykorzystywany na produkty konserwowe, suszone, mrożonki i chipsy. Najlepsze walory smakowe osiąga od lipca do stycznia.

ASTERIX– Odmiana późna. Ziemniak o czerwonej skórce i mocno wydłużonym owalnym kształcie. Miąższ koloru żółtego o delikatnym smaku. Po ugotowaniu nie kruszy się. (nie rozgotowuje się) W gospodarstwie domowym idealnie nadaje się na sałatki. W przetwórstwie wykorzystywany na produkty konserwowe, mrożonki i chipsy. Najlepsze walory smakowe osiąga od stycznia do czerwca.

SANTE – Odmiana średnio wczesna. Ziemniak o żółtej gładkiej skórce bez zagłębień przy oczkach i lekko owalnym kształcie. Miąższ kruchy koloru żółtego o dobrym smaku. Po ugotowaniu sypki. Powszechnie stosowany w gospodarstwie domowym. Idealnie nadaje się gotowania, pieczenia oraz smażenia. W przetwórstwie wykorzystywany na produkty konserwowe i mrożonki. Najlepsze walory smakowe osiąga od stycznia do czerwca.

VIKTORIA – Odmiana średnio wczesna. Ziemniak o żółtej skórce i mocno wydłużonym owalnym kształcie. Miąższ koloru żółtego o wyjątkowym smaku. Po ugotowaniu nie kruszy się. (nie rozgotowuje się). W gospodarstwie domowym polecany na frytki oraz do przygotowania sałatek. W przetwórstwie wykorzystywany na produkty konserwowe i mrożonki. Najlepsze walory smakowe osiąga od września do lutego.